Przejdź do głównej zawartości

o tym, ze jestem


Jedną tylko rzecz pisze się dla siebie i jest to lista zakupów. Służy do zapamiętania, co masz kupić, a kiedy już kupiłeś, możesz ją podrzeć, bo do niczego innego się nie przyda. Wszystko inne piszesz, żeby coś komuś powiedzieć.

— Umberto Eco


więc ja bym chciała komuś powiedzieć, że teraz, po drugiej stronie lustra, słowa trochę straciły swoją moc. Ufałam im kiedyś i umiałam je bardziej niż dziś.
 Dziś wiem, że każdy koniec świata ma swój koniec, a słowa A. Staniszewskiej "Prześpij ten problem. Jak się obudzisz i się okaże, że świat dalej istnieje, to znaczy, że nauczysz się z nim żyć" to naprawdę czysta prawda. Miło znaleźć czystą prawdę :)
 Więc jestem tu, gdzie był mój cel. Cel z tak zwanego "kiedyś", cel, który założyłam sobie lata temu, kiedy wierzyłam, że życie jest jak puzzle i wszytko będzie do siebie pasować, a z dołożeniem ostatniego fragmentu stanę się doskonała i w końcu odetchnę. 
 Oddycham :) Niewiarygodnie ułożyło się to, co jeszcze miesiące temu było nieukładalne. Nic nie boli (słyszałam, że najbardziej śmiertelne choroby nie bolą :P:P), nic nie haczy w okolicach serca. Nikt nie pisze wieczorami (rankami też nie zresztą). Nikt na mnie nie patrzy, a ja w tym czasie staram się pokonać własne strachy, których kilka jeszcze mam. Ale tu, po drugiej stronie lustra, nie napędzam się już myślami, marzeniami tęsknotami. Mam pustą głowę i puste serce. Lewituję w pustce. Ułożyłam puzzle.

 I nie ma żadnego dalej.
 Żadnego później.
 Nic w przyszłości.

Czas się skurczył do jednej chwili, która nazywa się "teraz".

Komentarze

Urbi pisze…
Identyfikuję się z Twoimi słowami. Wszystkie tragedie da się przeczekać, świat istnieje ciągle ten sam i taki sam, choć przecież powinien rozpaść się na kawałki. Za dużo nam się wydaje.
J. pisze…
Idealnie to ujęłaś - za duzo nam sie wydaje.
Karmimy sie nieistniejącym..
Sikoreczka pisze…
Coś dla nas jest tragedią, dla świata to nic. On trwa on jest i toczy się dalej.
Więcej optymizmu, więcej radości życzę. jest, będzie dobrze.
trzeba dążyć do celu.
eva pisze…
Człowiek najczęściej żyje przeszłością albo przyszłością nie doceniając tego, co tu i teraz. Nowy trend jest taki, aby ćwiczyć uważność, być tu i teraz, doświadczać tego, co akurat się dzieje. Innymi słowy podążasz w dobrym kierunku! ;)
J. pisze…
Evo- zawsze chciałam być " w trendach" :D:D

:D cmok

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie