Przejdź do głównej zawartości

o tym, że nie unikniemy niebezpieczeństwMłoda wyszła dziś (jak co dzień) z laskami pojeździć fiszką po parku.
Jedna z dziewczynek spadła z deski prosto na kant przekrzywionej studzienki kanalizacyjnej... Jakaś przytomna kobieta w parku zadzwoniła po karetkę, bo laska wymiotowała i biodro miała zjechane do żywego mięsa. W szpitalu zdiagnozowali pęknięcie miednicy ... Dziewczyny są w szoku, siedzą u nas oklapnięte i milczące.

dzieciństwo to taki trochę okres nieśmiertelności, zderzenie z własną lub cudza fizyczną słabością to dziwne doświadczenie

moja mama od razu histerycznie stwierdziła, że Luśka powinna wychodzić tylko z dorosłym lub siedzieć w domu. Pytanie, czy naprawdę fakt, że byłabym obok (lub też ktokolwiek inny byłby) sprawiłby, że nic się dzieciakom nie stanie...

 Jutro idą znów do parku pojeździć. Widzę, że będą bardziej uważne. Bardziej dorosłe.

Komentarze

Sikoreczka pisze…
No to nie mamy wpływu. Przecież dorosłym też zdarzają się bardziej lub mniej groźne wypadki.
A dzieci jak dzieci.
Mam nadzieję, że dziecko wyjdzie z tego jakoś mimo, że wypadek dość groźny.

pozdrawiam
J. pisze…
Wypadek zdarza sie każdemu...

Mloda wyjdzie z tego na pewno. Oby tylko nie miało to wszystko wpływu na przyszłe zdrowie...

Pozdrawiam
Julia K pisze…
Wczoraj właśnie zwróciłam uwagę na dziewczynę na rolkach w króciutkich szorcikach. I żadnych ochraniaczy na nogach. Albo czuje się tak pewnie, albo jeszcze porządnie nie wyrżnęła.
Pewnie że niebezpieczeństw nie unikniemy. Możemy zrobić tylko jak najwięcej żeby zminimalizowac ryzyko.
Koleżanka jechała s synkiem na rowerze, dziecko w foteliku, jak trzeba. Pech chciał że upadli. Złamanie, gips, u dziecka. I co? Z dorosłym było.
J. pisze…
Julko- no właśnie ...
Moja Młoda też ciągle w kasku zasuwa, niektórzy się śmieją, że jestem przewrażliwiona, ale mam to gdzieś. To minimalna, ale chociaż jakaś ochrona ...

Cmok :*

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie