Przejdź do głównej zawartości

o oczekiwaniachmam paskudną cechę - piszę własne scenariusze i oczekuję, że będzie tak, jak sobie wymyśliłam, mniejsza, jeśli dotyczy to mnie, gorzej, że mam oczekiwania wobec własnego dziecka

i jakże często rozbijam sobie o nie nos :P

bo moje dziecko jest właściwie dzieckiem doskonałym i pewnie nawet chciałoby być takie jakie się spodziewam, że będzie, ale na szczęście jest sobą... To znaczy, że nie lubi się uczuć i ma wylane na szkołę, nawet jeśli czasem bardzo mnie to wkurza. Zwłaszcza nie ma talentu ani ochoty do angielskiego i muzyki, co, oczywiście, idzie w parze, bo muzyka zawsze idzie w parze z nauką języków obcych, nawet na filologii mi to tłumaczyli i wiedziałam dlaczego. Dziś wiem tylko, że tak jest bez żadnej wątpliwości :P Oczekiwałam też, że moja córka będzie raczej czytać książki i rozwiązywać intelektualne problemy, ewentualnie zajmie się filozofią lub kosmosem ;) no tak :). Czytać owszem umie :P nawet lubi podobno, ale nie ma czasu, bo moja córka- czego kompletnie sie nie spodziewałam, jest mistrzynią rolek, roweru, deskorolki i ryzykownych zachowań (tak, na pewno jest to wina skrzywionej i trudnej więzi z matką oraz niedoborów emocjonalnych z życia prenatalnego :P). Córka nie życzy sobie siedzieć lub chodzić, może biec, a najlepiej pędzić. skakać z rampy, zjeżdżać na rolkach ze schodów, testować swoje możliwości i moją cierpliwość. Do tego wszystkiego jest to egzemplarz niewiarygodnie wrażliwy, skomplikowany i niełatwy w obsłudze. Najgorzej. Strasznie do mnie podobny i związany ze mną na amen. 

codziennie uczę się tego, że ma prawo być sobą i, że uwaga w dzienniczku to nie koniec świata :P Uczę się bardzo powoli i opornie tego, że moje marzenia są moje tylko, a świat i tak zrobi, co chce. Tak, jak moje dziecko.

Być może wybawieniem dla mego trudu macierzyństwa byłyby kolejne dzieci. Hahaha. Myślę sobie, że mam wielkie szczęście w życiu, ale niewiarygodna ze mnie maruda.

( muszę się trochę porozprawiać z tym tematem, bo mnie to męczy ostatnio)

Komentarze

Sikoreczka pisze…
Są sprawy na które mamy wpływ i możemy coś zaplanować w tym kierunku, ale większość niestety nie jest w naszej mocy. Może inaczej ... będziemy zmierzać ku naszym marzeniom a jaki będzie ostateczny rezultat - czas i życie pokaże.

pozdrawiam

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie