Przejdź do głównej zawartości

o wymówkach :)


Drogi pamiętniczku,

piszę, bo powinnam uczyć się niemieckiego, a posprzatałam już chatę, poprasowałam odzież i nawet zrobiłam dziecku kolację
Także ten
brakuje mi powoli wymówek, no... jeszcze podłogi mogę pomyć :)

a skoro już tu piszę, pamiętniczku, to chciałam powiedzieć, że trochę tępa dzida ze mnie, podjechałam dziś tankować i z uśmiechem poprosiłam pana, żeby mi wlał za  5 dych. Ino podjechałam nie tą stroną, co się należy, powodując radość ogółu i wkurzenie męża. Nie tłumaczy mnie nic, nawet to, że zgubiłam się trochę w Swarzędzu, a na pewno nie to, że zmęczona byłam. Lekuchno.

Także niemiecki ... no nie wiem
poziom wyśrubowany w nie powiem co, bo nie ma jeszcze 22 ... Certyfikat byloby milo mieć, ale raczej nie. Nie ogarnę, bo ani czasu, ani mózg nie ten. Nie, żebym kiedykolwiek miała lepszy mózg, ale lepszy klimat do nauki, owszem. Młodość. Brak potomstwa. Brak pracy. 
A teraz ledwo się obudzę, a już jest wieczór.
A słówka same do głowy jakoś nie chcą .. o nie


to idę te podłogi ..


Komentarze

słodko-winna pisze…
To ten,,, ja jeszcze układam w szafie ( nie cierpię), piekę (uwielbiam) i idę na dłuuugi spacer z psem (lubię) ;)
A nie tą stroną? No weźźź- ten grubaśny rur, którym leci paliwo da się rozciągnąć przez cały samochód:D kiedyś to odkryłam i teraz podjeżdząm jak chem;D
Cmok, Dżej!
eva pisze…
Zawsze podjeżdżam drugą stroną (jeśli przyjąć, że druga strona to ta, w której nie ma wlewu do baka, a nie kierunek jazdy):D I zawsze da się dosięgnąć i wlać. Jednego razu Palący Marlboro był świadkiem takiego mojego tankowania i Jego mina była bezcenna. Pokręcił z niedowierzaniem głową i powiedział, że mogę występować w kawałach o blondynce. A ja podziękowałam za komplement hahahahaha
J. pisze…
:)))

no dobra, trochę mnie pocieszyłyście ;P

trochę.

No bo jednak, wiecie, rozumiecie, od strony baku jest jakby ... prościej :D
Anonimowy pisze…
ja dlatego wysylam do tankowania meza. zeby sie intelektualnie nie wysilac! i niestety tez tak mam: ledwo się obudzę, a już jest wieczór.
lylowa

ps: jak chcesz to bede cie komentowala po niemiecku um zu üben. willst du? :-)
J. pisze…
ja, danke ;)
fischerwoman pisze…
No właśnie, w czym problem? Jak pomylisz strony, ciągnij węża, czym uchronisz się przed wkurwem męża:) I osobiście jestem królową wszelkich wymówek i prac domowych, jeśli chodzi o robienie czegoś, czego nie lubię w danym momencie robić. Chata na błysk :)

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie