Przejdź do głównej zawartości

o tym, że może nie ma tego złego i o pokornym przyjmowaniu cudzych decyzji ;)Ile trzeba mieć odwagi, by ruszyć traktor i zaorać plony, które uprawiało się sześć, może siedem lat? Ile odwagi trzeba, by zaorać zboże, kiedy wszystkie lata spędziło się na nauce, kiedy siać, jak podlewać, kiedy zbierać? Ile trzeba odwagi, by powiedzieć: "Muszę dać sobie spokój z groszkiem, groszek na nic mi się nie przyda, spróbuję raczej z fasolą albo z kukurydzą"?”
S. King
wspominałam, że nie mam serca do bloga ostatnio ?

HM. ;)


ale do rzeczy
jestem histeryczną, lekko jebnięta matką, która ma trochę niepoukładane
chciałabym wiele, ale jednocześnie, ostatkiem sił, staram sie nie wywierać presji na Młodej. Gdyż wiem, że to niczemu nie służy.
Kiedy zaczęła trenować szermierkę miałam nadzieję, że ten sport ją jakoś wewnętrznie wzmocni i trochę pomoże w myśleniu, kombinowaniu, kalkulowaniu etc. No i jakoś tak szło rok, dwa, trzy... Szło, a jednocześnie nie szło, bo iście to było jakieś ślimakowate nie wiadomo ku czemu... Kosztowne bardzo, bo dres, bo torba, bo zawody, że o samych treningach i dowozach nie wspomnę. Ale jakoś bez ognia się tliło.
Aż zgasło.
Wczoraj Mloda oświadczyła, że na trening nie jedzie. Na moje pytanie, czego chce dalej, powiedziała, że nie wie, ale nie widzi sensu dalej trenować.
Nie ukrywam, że to cios :P kochałam ten sport, klimat, ekipę AZSu... Tak, we mnie był ogień :)) którego zabrakło memu dziecku.
Więc.

Przyszła dziś rano i powiedziała, że instruktor od rolek namawia ja na łyżwy i ona bardzo. Bardzo. Sandra, jedna ze szkółkowych instruktorek powiedziała dziś, że rezerwuje sobie Młodą na figurówki, Adam chce ją do hokeja ...

A ja nadal nie wiem, czy tak lekko odrzucić te ponad trzy lata i zacząć "z fasolą albo z kukurydzą"? Czy, wyjątkowo jak na mnie, odpuścić i zamknąć paszczę, pozwalając innym na ich własne decyzje, a losowi nie przeszkadzać, skoro to i tak nie moje życie ?

:)

Komentarze

Anonimowy pisze…
ale cos tam sie przytrafilo? rozczarowanie?
lylowa
J. pisze…
rozczarowanie ??
mnóstwo rozczarowań, taki sport :)))

poza tym chyba brak pasji i talentu
Jo pisze…
Daj jej robić to, co ją jara. Jeśli chce łyżew, to niech jeździ ;)
J. pisze…
taki plan mam :)

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie