Przejdź do głównej zawartości

o tym, że zawsze jakieś jutro. Z naciskiem na jakieś ..

zacznę tak ...

   poza tym, że lubię się jeszcze czasem pochlastać, to  nie mam okazji zbyt często, bo jednak trzeba dziecku te sportowe badania zrobić (7 rano, 3 próbki krwi wyciągnięte z małej histeryczki, jutro reszta  badań, bez igieł już), trzeba ogarnąć kuwetę, iść na piwo z Sz. (piątek 21.10). Odrobić niemiecki (kiedy ??) ogarnąć zebranie rodziców (koniec trzeciej klasy i zmiana wychowawczyni, od wczoraj mam w życiu sporo dramatu :P). Kupić coś(kolwiek) bo święta, zaplanować Wrocław, zaplanować Targi Książki (sobota). Potrenować (wojna z sąsiadem, on jest agresorem). Popracować ??? :P Rozpracować psychikę rowerzysty, który jedzie za mną pół drogi i w ramach ewangelizacji i nauczania obiecuje mi wybić szybę w aucie ...

   nie wiem sama co jeszcze, bo coś na pewno.
Może to i lepiej, bo wtedy kiedy dużo się dzieje, mniej myślę, choć kiedy zaczynam myśleć... Czasem jeszcze. Ja sobie zracjonalizowałam, ułożyłam, wytłumaczyłam. Ja sobie i mi inni też. I nie zaglądam już w te wspólne miejsca, studnie łez bez dna, chodzę jeszcze opłotkami, żeby naszej ławki w parku nie widzieć nawet z daleka. Nie słucham jeszcze tamtych piosenek i nie mam już w telefonie jego numeru. Próbuję czasem zrozumieć, jak można tak po prostu wyrzucić bezapelacyjnie kogoś z życia, jak można tak po prostu wyzerować wszystko,ale skoro jemu się udało, to widocznie mozna. I nie ma tu dla mnie nic do rozumienia. Byłam, zniknęłam. 5 prawie lat diabli wzięli, wszystko było snem, od połowy 2011 nie mam zaczepienia w rzeczywistości, bo ten, który mógłby jakoś potwierdzić i uwiarygodnić moją historię właściwie zrobił cos odwrotnego. Nie umiem czasem sobie z tym poradzić.Z całą resztą radzę sobie świetnie.


Żyłem jak żyłem. Bez poczucia podporządkowania się jakiejkolwiek całości. Kawałkami, fragmentami, strzępkami, częstokroć chwilami, można by rzec na wyrywki, od przypadku do przypadku, jakbym odpływał, przypływał do siebie, odpływał, przypływał. Czasami miałem wrażenie, że ktoś z tego mojego życia powyrywał większość stron, czy dlatego, że były to puste strony, czy dlatego, że należały nie do mojego, lecz raczej do czyjegoś życia.
— Wiesław Myśliwski, "Ostatnie rozdanie"

Komentarze

fischerwoman pisze…
Wiesz co, ja Cię naprawdę rozumiem. Miałam tak samo przed wieloma laty (przed R.), byłam zakochana po uszy, on wyjechał, ja zostałam w mieścinie i międliłam wspomnienia przez długi czas na prawo i lewo, na skos. Nawet teraz, kiedy wracam do mieściny i widzę Jego okna, trafiam na nasze miejsca, odnajduję w starych albumach Jego zdjęcie, czy słyszę nasze piosenki, nawet po nastu latach ściska mi serce, bo to były prawdziwe i wielkie emocje. A Ty masz to na świeżo w sercu, głowie, w parku. Rozumiem, że jest Ci ciężko :*
J. pisze…
No to się poryczałam

Tyle czasu, a pierwszy raz napisał ktoś, że mnie rozumie. I to jak!
:*:*

Dziekuję :*
fischerwoman pisze…
Nie płacz Maleńka, nie płacz :)

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie