Przejdź do głównej zawartości

sobota


blogi totalnie wyszły z mody;)

wreszcie:P

staroświeckim zwyczajem zapiszę kilka rzeczy ku pamięci :)

po pierwsze kudeł rośnie (w czwartek fryzjerka obcięła cały tył, dzięki czemu kudeł rosnie teraz kształtniej)


a tak było latem:się postarzałam :P

poza tym - zaliczyłam nieźle pierwszy test z niemieckiego, co przybliża mnie do celu, jakim jest Mittelstufe (poziom B2 +).
Rok zaczął się nieźle i nie traci dobrej energii.  Wprawdzie konieczna jest wizyta u ortopedy, ale nie przeszkadza mi to ćwiczyć i czerpać z ćwiczeń coraz większej przyjemności :)

Po ogromnym zachwycie "Stuleciem" H. Wassmo, bez nadziei na coś jeszcze lepszego, sięgnęłam po "Księgę Diny". Niezwykła lektura. Hipnotyczna i odprężająca. Bardzo polecam :)

Rozwijam się kulinarnie i mam z tego wielką frajdę.  Jestem wielką fanką "Jadłonomii", którą (w końcu!) mam w wersji papierowej. Jest nieźle. Nawet Młoda podjarana tworzeniem jedzenia i sprawami kuchennymi :)

A jeśli o córce mowa to nadal ma w planach nabyć konia. I plany te mają szansę się zrealizować, choć nie dziś :) I jutro też nie. Kiedy- to zależy od samej zainteresowanej. Życie ma to do siebie, że czasem trzeba zawalczyć o to, na czym nam zależy. A dzieciom nie trzeba ułatwiać, myślę, że wręcz przeciwnie, trzeba pozwolić im ponieść porażkę i przegrać i pokazać, że po każdym upadku głowa w górę, otrzepać kolanka i do roboty. Dopóki nie zdobędzie się tego, czego się chce :P
No a jeśli się tego nie zdobędzie to też żadna tragedia.
To w końcu droga jest celem :P:P choć czasem przyjemnie dopiąć swego.
Prawda ? :)

Komentarze

fischerwoman pisze…
Jejjj, ależ zarosłaś, dobrze! widze, że Lu ma jasno sprecyzowany cel, też dobrze! :)
synafia pisze…
U Ciebie rosną włosy, to u mnie się skracają - równowaga w naturze być musi. Mam teraz Twoją sierpniową fryzurę :D
J. pisze…
Synafio- CHCĘ to zobaczyć :)))

Fischer- Lu ma bardzo jasne cele, dziś oświadczyła że jej noga nie postanie już na treningu szermierczym. Czym przekreśliła 3 prawie lata cwiczeń. Bez żalu acz stanowczo.
Julia K pisze…
Noooo powiem Ci, że włosy masz gęste jak nie wiem co!!!!
Tylko jakby coraz drobniejsza się robisz.
Kurcze, to jakbym ja ścięła moją czuprynę......aż sie boję myśleć!!!
broszki pisze…
Lubie Cie w kazdych wlosach! Also jetzt kann ich auch in Deutsch kommentieren?!!
J. pisze…
Julko- - nie obcinaj kudełków rudych :)))

Broszki - kannst du alles, was du willst :) :*

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie