Przejdź do głównej zawartości

i o planie wykonanym ponad normęnie zakładam, że to mój ostatni post w tym roku, ale i tak może być
styczeń 2015 był chujowy, jak i reszta roku, w przeciwieństwie do pozostałych miesięcy nie miał nawet dobrych momentów
zatem nie bylo nawet pomysłu, ni atmosfery na obietnice robione skrycie samej sobie, więc w połowie lutego podjęłam decyzję, że ten (nienajlepszy, zdecydowanie) rok zakończę jako kobieta, nazwijmy to "już nie uwikłana", to było najważniejsze. Potem praca, praca, ciało, umysł itd;)

zatem odeszłam, minęły trzy z górką miesiące i nie było łatwo, tak jak nie jest łatwo wziąć się i iść wtedy, gdy tak bardzo chce się zostać. Ale poszłam. Pierwszy raz poszłam od kogoś, kogo kochałam. Umarłam. Żyję.


W końcu będzie musiała pogodzić się z tym i znieść to jak wiele innych kobiet, znoszących to z pokorą lub z rozpaczą; lub może jak ci wszyscy ślepcy, potykający się po ulicach i śmietnikach; jak wszystkie starzejące się kurwy, koło których przechodzą obojętnie młodzi, starzy i pijani mężczyźni; jak alkoholicy wciąż powracający do nałogu, do picia i awantur, i płaczący ze wzruszenia w kinie już podczas tygodnika; jak ci wszyscy okaleczeni w wojnie przez drugich ludzi; a może wreszcie jak każdy, kto naprawdę potrafi odwrócić się wstecz i przekonać, że jednak nic się nie udało; nic, poza tym, co przyszło niespodziewanie i niezasłużenie

— Hłasko


Ludzie nie zaklepują sobie innych ludzi. Podejmują świadomą decyzję, że będą z nimi. To wymaga wiary. Rysujesz koło na piasku i zgadzasz się w nim stać, i wierzyć w nie.

- Zadie Smith ‘Łowca autografów

Praca. 
poprzedni rok zakończyłam w paskudnym nastroju, po kiepskiej ocenie rocznej. Kiedy skończyłam płakać, ogarnęłam się nieco i postanowiłam, ze ten rok skończę lepiej. Zaczęłam więc kurs niemieckiego i w czerwcu bedę robić kolejny certyfikat. W tak zwaną nagrodę firma od nowego roku bedzie partycypować w kosztach kursu. Oraz, po całkiem niezłej ocenie rocznej, w styczniu powalczę o podwyżkę.
Niemiecki, który początkowo był trochę karą za grzechy, jest teraz naprawdę małą i rosnącą w silę pasją, choć przyznaję, że brak mi czasu i sił czasem. Ale dobra organizacja to podstawa, więc dam radę.
To był także dobry rok, jeśli chodzi o ciało ;) 6 treningów tygodniowo. Nie ćwiczyłam tylko podczas urlopu, gdy cały dzień chodziłam po górach. Oprócz ciała, które naprawdę lubię, mam bonusy takie, jak - zero przeziębień, katarów itp oraz wzmocniony kręgosłup. Moralny :P I jedno lekko rozwalone kolano, ale to już na własną prośbę, i jako bonus za zbyt szaleńczą jazdę na rolkach :P

do plusów zaliczę także to, że w końcu zaczęłam być kierowcą, a nie tylko przerażoną kozą za kierownicą, oraz to, że dokonałam rzeczy niemal niemożliwej- zapuściłam włosy. Znaczy sytuacja jest dynamiczna i w toku, oraz nie wiadomo jak sie skończy, bo wyglądam koszmarnie, no ale. Od końcówki lipca hoduję to lokowane pierze, dzięki czemu wyglądam jak ciotka która ugrzęzła wizerunkowo w końcówce lat 80 ... Nie wiem, czy początek roku nie przyniesie dobrej zmiany i nie opitolę czaszki na zero, bo zaprawdę to jest moja ulubiona długość...

czy dużo bylo złego w 2015? Mnóstwo, fale bólu, rozczarowań, lęku, strachu, braku kasy ...
Ale nie skupiam się na złym. Dałam radę.
Zajebiście dałam radę, więc dalej też sobie poradzę. 

Dobrych Świąt. Magicznych :)


Komentarze

Julia K pisze…
Zuch! :)

Dobrych Świąt Asiu :*
Odpocznij czasem :)
słodko-winna pisze…
Mam nadzieję, że Święta Cię rozpieszczają i włosy nadal rosną w długość ( w nie w zapałkę). Dobrego 2016 roku. Łeb do słońca! (jak mawiała Chustka)
synafia pisze…
I oby ten nowy rok był tylko lepszy!

Wszystkiego dobrego, Kochana :* Dumna jestem z Ciebie jak paw!

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie