Przejdź do głównej zawartości

..


gdzieś przeczytałam takie zdanie, że przy prawdziwym mężczyźnie zobaczysz szczęśliwą kobietę, a przy każdym innym - silną

uderzyło mnie to, bo ja w zasadzie zawsze byłam silna, przy każdym z mężczyzn. Raz byłam szczęśliwa. No ale to było dawno. I nie wiem, czy prawda, bo czas, prócz leczenia ran, zamazuje także obrazy...
Dzis na imprezie firmowej zrozumiałam jeszcze jedno, że jestem szczeniacko nieposkromiona. Można mnie usadzić jakimś jednym zdaniem, które mnie dyskwalifikuje zawodowo, ale zawadiacka zostaję nadal i robię show. Nieustannie robię show. I to jest prowokowanie losu do tego, by dał mi w końcu kogoś, przy kim przestanę mieć umysłowego pierdolca. 
Raz kiedyś spotkałam takiego kogoś. Ale to było dawno. I nie wiem, czy prawda, bo byłam tak szczęśliwa, że koślawiła mi się rzeczywistość.
Zawsze chciałam spotkać faceta, który byłby kimś, przy kim nie muszę grać, nie muszę robić show i nie muszę się tak cholernie męczyć.
 Być sobą?
Taki luksus. 
ale prócz tego, żeby jeszcze był błyskotliwszy, silniejszy wewnętrznie, żebym nie musiała być silna. Marzę o tym, żebym nie musiała być silna.

Raz nie musiałam przy kimś. Myślałam wtedy, że trafiłam szóstkę w totka, że znalazłam taką ścieżkę, która pójdę i po prostu wszystko będzie dobrze.
Ale nie było. 
To było niedawno. I jest to prawda, tak jak prawdziwe są blizny. Nie igra się z miłością, nie? Cwaniakowałam, że się uda. Wszak byłam silna, mądra i nieśmiertelna.


mówią, że czas leczy wszystko
jak poradzi sobie ze mną ?

Komentarze

Julia K pisze…
Nie on był niezwykły, tylko Ty przy nim byłaś niezwykła.
Jesteś silna i mądra, nieśmiertelności nie mogę obiecać :)

Całus :*
J. pisze…
:**********************

DZIĘKUJĘ!
Julia K pisze…
Ależ przecież to sama prawda :********
Julia K pisze…
I dziękować nie trzeba :)
J. pisze…
Ech ...

już ja wiem, co trzeba :))

Cmok:*
broszki pisze…
Jesli emanowalas szczesciem przy kims niedawno, to znaczy ze masz to w sobie, ze mozesz tak sama dla siebie w kazdej chwili - juz slysze ta nowomowe z tak modnych teraz coachingow, mentoringow i tym podobnych pierdow. Pieprzyc to.

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie