Przejdź do głównej zawartości

wypiski z lektur



 • "Nigdy nie wiadomo, czy tak, jak człowiek by chciał, nie byłoby akurat gorzej."

  Wiesław Myśliwski ‘Kamień na kamieniu’


 • "Kiedyś spotkam kogoś, kto będzie mnie lubił, nawet gdy nie będę się o to starać. Gdy ktoś cię lubi, bo się starasz, to nie lubi cię takiej, jaką jesteś. Lubi nieprawdę o tobie."
  Dorota Terakowska ‘Córka czarownic’

  "Nie wie, gdzie podziało się jej życie. Nie wie nawet, kiedy je zgubiła."
  Wojciech Kuczok ‘Senność

  "I zawsze wiedziałam dlaczego, ale miałam nadzieję, że powód, o którym myślałam, że jest powodem, jednak nim nie był i że wszystko może się zmienić, ale i tak nigdy się nie zmieniało."
  Shamim Sarif ‘I Can’t Think Straight’


  " Nic nie szkodzi - odparłam. Ale szkodziło, jak wszystko, czego nie mogłam ani wytrzymać, ani zmienić."
  Herta Müller, Sercątko

  Komentarze

  Popularne posty z tego bloga

  widzę w sobie starość
  w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
  nieuchronność i brak ratunku
  inaczej nie mogłam postąpic
  człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

  dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

  życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

  a potem

  "To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

  — William Faulkner
  ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
  pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
  od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
  wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
  życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

  o nieodnalezieniu

  zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
  potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
  czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie