Przejdź do głównej zawartości

toczę


lubię ten lekki chaos, wymuszony przez szkołę/dziecko/pracę
lekki (czasem wcale nielekki:P) brak kontroli
codziennie wożę Młodą rano do Zuzy (osiedle obok) codziennie usiłując nie spóźnić się do pracy, ogarnąć, nakarmić dziecko, kota, zawieźć, odwieźć, przytulić, wytłumaczyć, kupić, doładować, nie zapomnieć
nie powinnam mieć już czasu na nic w tym wszystkim, a przecież mam i na codzienny trening i na rolki przynajmniej dwa razy w tygodniu i nawet na książkę. Mam, choć ciągle za mało.
Młoda trzy razy w tygodniu ma szermierkę, raz rolki i raz konie. Myślę sobie, że decyzja o posiadaniu jednego dziecka nie była taka głupia... Zresztą do drugiego dorosłam dopiero niedawno i nie spodziewam się, żebym miała je mieć. Ani czasu, ani miejsca, ani atmosfery. Życie układa swoje scenariusze.

A ja w zeszłym tygodniu znalazłam czas nie tylko na to, by stawić sie na ślubie mojego serdecznego kolegi z pracy, ale też bawiłam się nieźle na wieczorze panieńskim drogiej M :)


Komentarze

Anonimowy pisze…
jedno dziecko to tez moj sposob na szczescie. przez chwile tez czulam, ze doroslam do drugiego, ale na szczescie szybko mi przeszlo:-)
zajec mnostwo, ale wszystkie "ruchowe" a tych nigdy dosc.
lylowa
Anonimowy pisze…
Jedno to za mało. Myślę o tym czasami ze pozbawia dziecka najbliższych. Takie myśli mi chodzą po głowie kiedy ciocia było w szpitalu i moje siostry cioteczne dzieliły się obowiązkami. Na codzień oddalone a w momencie kryzysowym jednak obok siebie
Ana
J. pisze…
Myślę że jeśli dzieci łączą tylko momenty kryzysowe, to jednak trochę porazka. niemniej jednak domyslam się, co masz na myśli...
Jedno to optymalna liczba dla mnie, tak sądzę.
Poradzi sobie, bo nie ma innego wyjścia, a jeśli chodzi o najbliższych to ma 25 najbliższych kuzynów i kuzynek, więc jest szansa, że nie zostanie sama jak palec ...

Lylowa- wierzę Ci :)
Ina Leff pisze…
Ja zawsze chciałam mieć 4. Wróżono mi na rozmaite sposoby i za każdym razem wychodziło 3. Póki co - mam jedno i nie zanosi się na więcej. W sumie, biorąc pod uwagę to, jak kijową jestem matką, może toi lepiej.
Przy jednym jest o tyle dobrze, że nie musimy dzielić uwagi. Wszystko skupia się tylko na tej jednej istocie ;)
Julia K pisze…
A baterie zapasowe masz przy sobie (jakby co?) :*
fischerwoman pisze…
Też lubię ten szkolny zamęt, wszyscy jesteśmy wówczas bardziej poukładani, bo działamy w konkretnych ramach czasowych. Podziwiam Lu za to, że ma ochotę na tyle zajęć pozalekcyjnych, mój B. ma tylko basen, na inne zajęcia nie ma ochoty, ponieważ czas pozalekcyjny lubi spędzić w domu czy z kolegą na podwórku, tak najlepiej odpoczywa. Podejrzewam, że za rok coś sobie dołoży :)

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie