Przejdź do głównej zawartości

logistyka

drogi pamiętniczku ...

wczoraj było zebranie rodziców, które pochłonęło 217 złotych polskich, to było moje przedostatnie 217 złotych, dlatego, że wrzesień to miesiąc bezlitosny ...

więc
w tym roku Lu nie będzie chodzić na szermierkę, bo ta zaczyna się w chwili kiedy dziecko kończy ostatnią lekcję. Z tym, że na drugim końcu miasta. Nihooya, ze tak powiem:P W zamian zdecydowaliśmy się na karate,w piątek startujemy.
konie obowiązkowo, z tym, że postanowiłam zmienić stadninę, nową jestem oczarowana, konkretnie poziomem i podejściem do konia. I do człowieka tez. Zajęcia są w dwuosobowych grupach, to kolejny plus. Pierwsze zajęcia jutro.
I rolki. We wtorki :) dopóki jest pogoda, a potem łyżwy, chyba, ze faktycznie wykończy mnie jeżdżenie po mieście, bo, o ile rolki pod chatą (Cytadela) to łyżwy na jakimś totalnym wypiździejewie.
Na żadne zajęcia "umysłowe", córka nie raczy chodzić, bo rozwój intelektualny pomniejszym dla niej jest. Próbowałam namówić na Kangura (matma) i na angielski. Nie ma opcji. Ewentualnie komputerowe i planszówki. Także tak. Idziemy w siłę i masę, bo na pewno nie w mózg:P

Ogarniamy poranki- czasem Lu z Zuzą jest u nas, czasem wożę ją do Zu, co skutkuje tym, że jestem w pracy przed 9, choć wolałabym być 10 po 8. Najpóźniej. No, ale jest jak jest.
Grafik wrześniowy jest napięty, bo 18 ja mam wieczór panieński, 19 ślub kolegi z pracy, 25 jedziemy nad morze świętować dziewiąte urodziny Lu, a 3 października jest impreza urodzinowa w Blok Haus, no ale to już z nowego budżetu ;)
Od października startuję też z niemieckim (3 godziny w piątek) i szukam zajęć sportowych, które sprostają mojemu temperamentowi, bo raz, że nienawidzę pocić się przy kimś, dwa, że chcę wyzwań i trzy - to nie może być nic związanego z tańcem i powtarzaniem układów, bo na to jestem zbyt debilna :)).
 Trochę w tym wszystkim brakuje mi czasu na książki, że o odpoczynku nie wspomnę. Bo po co :P Życie samo wszystko ułoży i będzie, co ma być.

:)

Komentarze

Brombie pisze…
W Twoim grafiku zabrakło regularnych coachingów w moim towarzystwie. Foch...
Julia K pisze…
Maratony rowerowe!! Mój kolega w takich jeździ.
Skutecznie go rozładowują :)
J. pisze…
Bromm- przecież o jedzeniu na przykład też nie wspominam, gdyż rzeczy zyciu niezbędne nie muszą być zapisane w grafiku :*

Julia- nienawidzę rywalizacji. Fuj :P
Julia K pisze…
Hmmm nie rywalizacja i nie przy kimś i nie układ do zapamiętania......skakanka!!
:D
fischerwoman pisze…
A widizsz? Poukładałaś się i dajesz radę - zuch dziewczynka! Ja zebranie mam za tydzień i pewnie też zostawię kilku stówek na "obowiązkowe" opłaty. Moim zdaniem Lu nie potrzebuje dodatkowych intelektualnych zajęć i tak jest do przodu od rówieśników a fizyczne zawsze się przydają :) Dla Ciebie widzę crossfit :)
J. pisze…
Sylwia - dokładnie o tym myslę !! :))))
frou... pisze…
A gdzie była/jest ta szermierka?
Bo moja progenitura zamierza wywijać mieczem świetlnym i udało mi się go przekonać, że szermierka to bardzo dobry wstęp:)
J. pisze…
Szermierka BYŁA u nas w SP na Winogradach, a teraz jest w szkole ZS nr 5 na Różanej ... Ubolewam, bo wielbię trenera i zajęcia i ich wpływ na Lu. Trener jest z AZS Poznan i część zajec odbywa się też w AZS.

(mam dres szermierczy na sprzedaż w rozm 134/140 :P:P)
frou... pisze…
o! Różana to dla mnie znacznie lepiej niż WInogrady, bo ja ze Świerczewa;)
do dresu w tym rozmiarze to mojemu drobiazgowi jeszcze brakuje 14/20 cm!;)
Ina Leff pisze…
Intensywnie ;) I podziwiam umiejętność rozplanowania ;)
Problematyczny pisze…
"I będzie co ma być" :) Podejscie podstawą sukcesu :)

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie