Przejdź do głównej zawartości

koniec końców


miałam urlop, krótki bo tygodniowy, ale zawsze to odpoczynek, z urlopu kilka migawek, z moim dzieckiem, które uwielbiam, moich zdjęć nie ma, bo przeszła mi juz nieco miłość własna i oglądać siebie na fotach nie lubię. Tu mi powieczka opada, tam ząbek wystaje... Zdecydowanie lepiej oglądać Luśkę, która nie dość że jest fotogeniczna, to jeszcze nieustannie się naciesza. Doprawdy z takiego marudnego i wkurzającego dzieciąteczka wyrasta taka pogodna i mądra dziewczyna. Życie jest pełne niespodzianek :)

więc Młoda wakacjuje nad morzem, a matka wróciła zapierniczać do P. Dziś ostatni, taki trochę nielegalny dzień urlopu, który zamierzam wykorzystać znakomicie. Czyli wyjść w tę ulewę na pocztę, potem kupić warzywa i owoce, a następnie zalec z kawą i gazetką w Starbuniu :P O ile wyjdę... Bo jak nie to machnę ze 3 odcinki moich ukochanych "Dziewczyn", zalegnę z kryminałem od rodziców, który dostałam na wczorajsze 5 h w pociągu i oczywiście potrenuję, a po południu pojedziemy z T na działkę, na której dokonał cudów. Lub do kina.
  Myślę sobie, że to fajnie być już tak trochę wypoczętym, trochę dogadanym z sobą, wiedzącym o sobie już nieco. Fajnie wiedzieć już jaki podkład jest tym jedynym, a który cień do powiek robi nam krzywdę :P Jak znosimy klęski i jak przyjmujemy sukcesy. Myślę, że ta integralność, której nie miałam jako dwudziestolatka, ani trzydziestolatka, rozwija się dopiero teraz, kiedy bliżej mi do matrony, niż dziewczyny :) Kiedy ufam sobie i nie jestem wewnętrznie sprzeczna, to duża ulga, widzę to też po Łucji, która jest takim trochę moim odbiciem. Natychmiast pokazuje mi, co jeszcze muszę przepracowac i przemyśleć. Nie sądziłam, że mogę mieć taki fajny, dobry i oby nietoksyczny układ z własnym dzieckiem. Chwilowo ?:P (podobno najgorsze dopiero za nami i wychowywana bez kar i nagród córka ma się zepsuć..:P)
no i z sobą też mam coraz lepszy kontakt, lubię siebie za to jak wyglądam (lubię swoje ciało i bardzo o nie dbam, taka wada fabryczna, uwielbiam ćwiczyć, ruszać się. Tylko biegać nienawidzę i tego robić nie będę:P). I lubię to jaka jestem. Mimo, że czasem wkurwiająca.
i na koniec fotka, którą też lubię, a na której, jak wyżej uprzedzałam, wygladam jak małe, uposledzone dziecko :) Fotkę zrobiła Fischer na wielkim błądzeniu wśród zbóż u Brommby :)


Komentarze

broszki pisze…
Łucji po prostu szkoła nie wpienia, nauczyciele mają w wakacje tak samo ;)
Zaprawdę badz wdzieczna losowi za tą mozliwosc spedzenia przez dziecko wakacji u dziadkow nad morzem i za te przysłowiowe 3 odcinki Dziewczyn. W kazdej minucie zycia.
fischerwoman pisze…
Po prostu masz fajne i mądre dziecko, po Mamusi :) I jakie fotogeniczne :) Zastanawiam się, co bym robiła, gdybym nie miała dziecia na pokładzie domu, chyba bym najpierw oszalała ze szczęścia a potem strasznie tęskniła :) Ale perspektywa kilku dni z wolnymi popołudniami, wieczorami tylko w obecności męża cudna :) Carpe diem!

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie