Przejdź do głównej zawartości

.
"Nie możesz przygotować się na wszystko. co przyniesie ci życie (..). I nie da się uniknąć niebezpieczeństwa. Ono tam jest. Świat to po prostu niebezpieczne miejsce, a jeśli usiądziesz i załamiesz ręce, przegapisz całą przygodę."

Jeannette Walls ‘Nieokiełznane’

no i tyle, prawda?
nie da sie uniknąć ani niebezpieczeństw, ani smutków
nie da się uniknąć pytań- dlaczego?
to prywatny blog, na który pies z kulawą noga, więc mogę chwilę pogdybać ...
... dlaczego ktoś, kto przez wiele miesięcy jest blisko, jest na wyciągnięcie ręki, codziennie i conocnie dzwoni po kilkanśacie razy, kto stawia na stole obiad ze słowami- ugotowałem specjalnie dla ciebie... Dlaczego ten ktoś pewnego dnia każe po prostu spierdalać, a w dniu, w którym mieliśmy się spotkać- wyjeżdża. Znika bez słowa.

Ale takie własnie jest życie. Nigdy nie wiemy, kogo nam odbierze, a kogo podaruje jak prezent. Nauczyłam się brać i tracić ze spokojem. Zbyt wiele razy zostałam zraniona, by kolejne rany traktowac serio. To chyba kwestia dystansu. Może doświadczenia utraty ? 
 Wiem, że cierpienie, to największe, mogę unieść, bo nie trwa bardzo długo. Dopiero później...

...

"Powiem wam coś o umieraniu: wcale nie jest takie straszne, jak powiadają. Dopiero wracanie do życia tak naprawdę boli."
Lauren Oliver ‘Delirium. Opowiadania’

Komentarze

słodko-winna pisze…
Dżej,
co w nas jest takiego, że lubimy grzebać na śmietniku historii? Może to ten niechwytny kolor szczęścia, który miał być kiedyś nasz? Może to zapach, który nieoczekiwanie wybucha na jakiejś sennej uliczce i jest Nim?
A życie jest tu i teraz, a nie gdzieś tam...
Buziak, Dzieciaku:))
Brombie pisze…
To pscychoza maniakalno-depresyjna. Tego się trzymaj.

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie