Przejdź do głównej zawartości

piosenkaTak teraz wiem że to światy są dwa
Ta albo ten to naprawdę nie ja
Chcę wyznać im całą siebie do dna
I szukam słów i milczenie wciąż trwa, trwa

mam poczucie absolutnej osobności i świadomość tego, że jestem dla innych zupełnie niewyrażalna, nie umiem się opowiedzieć i nie sądzę też, by kogokolwiek to interesowało. Wiem, kim jestem i wiem, że to prawda dostępna tylko mnie.

Ja śmieję się lecz nie śmieje się on
On wierzy w coś dla mnie to mętna toń
Ich pragnień szyfr niepojęty jest lecz
Z mych pragnień nikt nie pojmuje nic też

myślałam że jestem w stanie stworzyć z innym człowiekiem coś, co mnie będzie satysfakcjonować. Nie jestem. Owszem, coś zwyczajnego, banalnego, powierzchownego. Nawet fajnego, ale, teraz wiem, nie o to chodziło. Chyba raz przelotnie spotkałam w życiu kogoś, kto chwytał mój rytm, a ja jego. To odległa przeszłość.

Czy gdzieś przetną się czyjeś drogi choć raz
Czy o kimś ktoś będzie prawdę mógł znać
Wzrok i słuch zwodzą nas, mylą nas

zawsze pytam - co to jest prawda?
obiektywna prawda nie istnieje, istnieje mnóstwo półprawd i półcieni, ale takie jest życie

Gdzie ściana tam koniec drogi ktoś rzekł
Nie krzyknął ktoś i tam zaczął swój bieg
Gdy rozpacz znów po mnie sięga jak śmierć
On pyta co na kolację dziś jest

moją ścianą było spotkanie M. Zrobiłam krok dalej i następny...
Mam wrażenie, że to było ostatnie rozdanie, które tak bardzo chciałam wygrać. I wygrałam. :) Tak. wygrałam. Tyle, że za wysokim kosztem, więc wyszło raczej na zero. Pozostało uczucie osamotnienia, które było zawsze. Zawsze, wiec oswojone. Tylko teraz wiem już, że na zawsze, więc się godzę. Nie robię już rozpaczliwych gestów i nie mówię życiu - sprawdzam. Nie marzę, nie planuję, nie zasypiam w ciepłych ramionach. Nie liczę na pomoc, nie mam żalu, nie oczekuję, nie dostaję.

moja mama zawsze opowiadała, że urodziłam się smutna i poważna
od wczesnego dzieciństwa próbowałam ją przekonać, że taka nie jestem. Przekonać cały świat. Przez chwilę nawet ja w to uwierzyłam. Ba. Nawet na zajęciach z niemieckiego pani Katarzyna mówi na wstępie- jest Joanna, nie będzie smutno i nudno.

Tak teraz wiem że to światy są dwa
Ta albo ten to naprawdę nie ja
I nawet ty który dobrze mnie znasz
Też tylko ją tylko ją widzisz, twarz


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie