Przejdź do głównej zawartości

czerwiec. sobota.

nie mogę nadziwić się światu, a tak naprawdę - nie mogę nadziwić się sobie
unoszę raz po raz brwi
to mi przysporzy zmarszczek, więc ..
:)

poczytajmy
mój urodzinowy prezent

"Więcej, niż możesz zjeść" D. Masłowska


nie poradzę nic na to (zresztą radzić nie chcę), że Masłowska ma frazę, którą lubię. Jędrną, soczystą. Umie budować zdania wielokrotnie podrzędnie złożone i zawsze wychodzi z tego obronną ręką. Ta książeczka to zbiór felietonów pisanych dla Zwierciadła. Urocza, smaczna, lekka.

moja niezrozumiała pokusa z Empiku sprzed tygodnia

"Wpadki i wypadki Josephine F." Mazarine Pingeot


Na swoją obrone mam to, że ciekawa byłam jak pisze córka F. Mitteranda :)
Wnioski. Nie pisze źle, ale książkę trudno mi nazwać dobrą. Potencjał był, ale pani Pingeot ma skłonność do nadmiaru słów. Oraz dygresji filozoficznych, które owszem, lubię, ale w tej książce raczej nie są niczym uzasadnione, a niewiele rzeczy irytuje mnie bardziej, jak niczemu nie służące erystyczne popisy. Dziełko to reklamowano jako francuską Bridget Jones, na szczęście nie jest tak głupawa i przewidywalna. Ot, książka na zabicie sobotniej nudy (jeśli ktos się w soboty nudzi :P).

i rzecz, której raczej nie trzeba przedstawiać, a którą obecnie czytam z zainteresowaniem i przyjemnością

"Życie to jednak strata jest" Andrzej Stasiuk w rozmowach z Dorotą WodeckąTo piękna rzecz przepierdolić kawał życia. Tę jedną, jedyną rzecz, którą się dostało. Na to trzeba mieć gest. Nie można być ściubolem, co to liczy każdą godzinę, że to trzeba tak, a to trzeba tak. Życie to w końcu strata jest. ”
Niestety, zgadzam się ze Stasiukiem w 100% :) Na dodatek uwielbiam czytać rozmowy. Najlepszą książką tego rodzaju, którą czytałam bylo "Innego końca świata nie będzie" jeśli nie czytałyście - polecam serdecznie. A Stasiuk jak to Stasiuk. Klasa :)Komentarze

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie