Przejdź do głównej zawartości

odpoczywam


nie ma wyjścia, trzeba się zregenerować
Lu ma zapalenie gardła i kryzys, że nie może chodzić do szkoły (mega mega kryzys)
T jest chory i wstaje tylko po to, zeby paść ;)
ja natomiast mam sie świetnie i poszłam rano z Brom na Wolny Targ Poznań, gdzie upolowałam dziecku obrazek Marianny Sz.
oraz torbę, oraz poszłyśmy na lody. Rabarbarowe też :) Potem zrobiłam dobry obiad, a teraz z maseczką na paszczy zaległam w dzieciowym pokoju i jest mi o tak:
znaczy - nam jest, bo moj nieodłączny towarzysz wybrał spokojną lekturę ze mną, miast oglądania Eragona w pokoju obok ;) Koty wiedzą, co dobre!
 Poza tym jest ok, olałam niemiecki w piątek, bo szurając nosem po chodniku musiałam lecieć z Młodą do lekarza, który przyjął dziecko dokladnie o godzinie, w której zaczynalam zajęcia. Zdolnosci bilokacji nie posiadłam, więc zamiast odkrywać smaczki niemieckiej gramatyki stałam w kolejce po antybiotyk, a potem postanowiłam zrobić trening z prawdziwego zdarzenia. Zakwasy mam do dziś, mimo, że ćwiczę prawie codziennie i zasadniczo zakwasów nie miewam. Najważniejsze jednak że jestem szczęśliwa i mam wielką satysfakcję ze tego, że wyglądam jak wyglądam oraz że dobrze mi ze swoją fizycznością. Och jej ... Ciekawe jak długo :P
A skoro mi dobrze, to uwadze nielicznych zaglądajacych tu chciałam polecić książeczkę niewielką, ale cenną wielce, wydaną  przez Agorę - "Kochaj wystarczająco dobrze" to cykl wywiadów z róznymi osobami (głównie z kręgu terapeutów i psychologów) na temat zwiazków i miłosci. Mądra, miła rzecz.
 A ponieważ mam czasu nieco to  zabrałam się za zaległe filmy. Postanowiłam obejrzeć wszystkie z moim ukochanym Tomem Hardym :):) Gość jest w 200% w moim typie i jak tylko go widzę to przepadam z kretesem. Po świetnym "Locku" (2013) nakręcił w 2014 klimatyczny kryminał The Drop (Brudny szmal). Z recenzji na Filmwebie - Roskam zadbał o to, by skromny, pozbawiony fajerwerków tekst autora "Gdzie jesteś, Amando" po transferze na ekran nie stracił nic z bogactwa niuansów i humoru. Wydatnie pomogli mu w tym aktorzy: jednocześnie zrezygnowany i kipiący złością Gandolfini, psychotyczny Schoenaerts oraz obdarta z glamouru Rapace. "Brudny szmal" należy jednak przede wszystkim do Toma Hardy'ego. Trudno rozpływać się nad jego rolą bez strzelania spoilerami, dlatego musicie mi wierzyć na słowo: szmal może jest brudny, ale Tom gra czysto jak wiedeńska orkiestra.

(wspomnę już od siebie, że The Drop to ostatni film, w którym zagrał Gandolfini...)
...

a na deser zostawiam dwie foty z wczoraj. Łucja wymyśliła sobie deser i sama go przyrządzila, radości bylo mnóstwo a efekt pracy- smakowity


Komentarze

synafia pisze…
Zdrowiejcie!

A co to za deser? Bo ja widzę... galaretkę z czarnymi oliwkami? Muszę chyba wyczyścić okulary ;)
J. pisze…
hahhahahaha

to winogrona są :)))
fischerwoman pisze…
Dobrze Ci, no dobrze :)
synafia pisze…
Aaaa, winogrona! To ma więcej sensu ;)

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie