Przejdź do głównej zawartości

“ Nieprawda, że czas leczy rany i zaciera ślady. Może tylko łagodzi przykrywając wszystko osadem kolejnych przeżyć i zdarzeń. Ale to, co kiedyś bolało, w każdej chwili jest gotowe przebić się na wierzch i dopaść. ”

— Lucjan Nowakowski – Mummi


tak, mimo, że skończone, to czasem, na krótka chwilę wraca
piosenka, zarys postaci, tembr głosu...

Myślę sobie, że efektem takich głupich miłości są wielkie tragedie, niechciane ciąże, rozbite rodziny...  To jest to, co możemy zobaczyć. Ale pod spodem każdej efektownej tragedii jest cała warstwa uczuć i emocji. To, co w człowieku się rodzi i to, co umiera.
Umówmy się, że mam świadomość tego, jak bardzo zasługuję na potępienie. I wiem, jak zorałam sobie psychę i czuję ciężar swojej winy. To zostanie we mnie na zawsze.
Że kochałam.
Że nie byłam uczciwa.
Że bywałam nieprzytomna od bólu i ran, których nikt nie widział.
Uważam, że w życiu wszystko ma swoją cenę, nawet jeśli czasem wydaje nam się, że wywinęliśmy się szczęśliwie, albo w miarę bezkosztowo. Myślę, że tęsknię za tamtą sobą, mimo, że głupsza i naiwniejsza, była dużo jaśniejsza, ufna, mniej cyniczna.
 Zostanie we mnie ciężar i smutek tego wszystkiego. Mimo, że minęło. Czasem kulą u szyi ciągnie w dół tak, że przestaję oddychać. 

Wiem, że to paradoks, ale czuję się teraz silniejsza, nie wiem, czy mądrzejsza. Na pewno patrzę inaczej na świat. Nie jest już tak prosty jak był.
Nie wydaję łatwo osądów i  staram się nie oceniać zbyt ostro.

mam swoją ścieżkę w życiu i, mimo wszystko, wierzę, że kiedyś sobie przebaczę i rany się zagoją
kiedyś

Komentarze

fischerwoman pisze…
Byłaś jaśniejsza, bo byłaś zakochana, a za takim stanem każdy z nas tęskni. Ech,te motyle w brzuchu :)
J. pisze…
no nie???

ja już nie tęsknię, powiem Ci, że niby motyle, a taki, skurkowańce, niszczycielskie...

:*
fischerwoman pisze…
A ja czasami tęsknię, bo moje były unoszące 5 cm nad ziemią :)
Emma Ernst pisze…
Największy paradoks takich tragedii - przynajmniej by Emma - polega na tym, że ja nie chciałam leczyć ran. Ja chciałam je mieć, jak długo tylko się dało, bo to mnie trzymało w tym zaklętym kręgu, blisko tej historii ...
Ale czas i tak robi swoje. Nawet jeśli ma się mu to za złe - choć to tylko na początku.

Wybaczysz mi, że byłam tak samo głupia?? wiem, że tak. Teraz siebie potraktuj tak, jak traktujesz mnie za to samo.
J. pisze…
Dobre Emmo !!!

znakomite
u uśmiechnęłaś mnie:))

a ja nie chcę już być blisko tego, zamknęłam drzwi i jest ok.
:*

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie