Przejdź do głównej zawartości

co mogę, a czego nie

Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj jaki spokój może być w ciszy.

Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. ...

DezyderataMogę wziąć urlop i wstać rano, tylko po to, ze by o 7.20 przygarnąć przyjaciółkę Łucji (żeby do 12 nie musiała siedzieć w świetlicy) o 7.30 smażyć racuchy i wygłupiać się z osmiolatkami.
Mogę zorganizować Młodej wymarzony kostium czarnego kota na dzisiejszy balik w szkole, mogę na tymże baliku być jedną z opiekunek, mimo, że nienawidzę szkolnego gwaru i wrzasku.
Mogę też po lekcjach Lu wziąć do siebie Julę, którą wychowuje tylko tata (tata jest po 60 i wychowuje jeszcze siedmioletniego brata Juli, który właśnie ma zapalenie oskrzeli). A po imprezie odwieźć Julkę do domu, nie tylko dlatego, że jej tato nie może jej odebrać, ale również dlatego, że jestem jedyną niespokrewnioną osobą, której Julka pozwala się dotknąć i z którą zgadza się zostać.

Mogę uczyć się niemieckiego, mimo, że czas na niego mam ok 21... Mogę ćwiczyć codziennie, siedzieć w pracy po godzinach.
Mogę od miesiąc trzymać za wirtualną rękę przyjaciółkę, której mama ma raka i stan się pogarsza z każdym dniem, Mogę od 6 do 23 byc na każde wezwanie, dzwonić po kilka razy, słuchać, milczeć jak trzeba.
Mogę.
Mogę prawie wszystko, bo taka jestem. Mam na to energię, czas i ochotę. Mam ciekawość życia i świadomość jego nietrwałości. Mam siłę i mam radość.


padła po treningu ;)
to, czego nie mogę- nie zależy ode mnie
to, czego nie mogę, jest czasem tym, o czym marzę
a jednak - nie mogę
człowiek jest silny, a jednocześnie tak słaby. Umie prawie wszystko.
A tęskni za tym, czego nie może mieć. Tym, co mu się wymyka.

A przecież, wierzę glęboko, nie wymyka mu się bez powodu.
Jeśli czegoś nie dostajemy, to widocznie nie powinnismy tego mieć.
Nie wszystko jest dla nas.


Komentarze

broszki pisze…
Jesteś moją bliźniaczkom egzystencjalnom!
Z dzisiejszym balikiem w placówce oraz z Pustkami włącznie :*
J. pisze…
Jestem :) Czujem to kośćmi i innemi częściami ;)))

W sumie to Ci czasem współczuję:P

:*:*
Brombie pisze…
Aśku, bo nie ma sensu gonić za czymś, czego i tak nie możemy mieć. Lepiej się cieszyć chwilą, która trwa, którą możemy oswoić , nadać jej niepowtarzalny kształt. To, co napisałaś w akapicie "mogę" to niby drobiazgi, a jednak z pewnością gdzieś odnotowane na plus. Na Twój plus, Aśku.
J. pisze…
tak Kochana, wiem to :)

i nie gonię, choć czasem żałuję, ze nie mam :*
Boziu, jestem egoistycznym potworem! Coś bym pewnie zrobiła z Twojego spisu, może ze dwa cosie...
W związku z naszą francowatą ludzką naturą, śmiem się obawiać, że po otrzymaniu na tacy tego, czego pragniesz, poczułabyś pustkę i brak w innej części swego jestestwa. Wszyscy tak mamy. Ten prawdziwy BRAK, jest nie do zaspokojenia i tylko zmienia obszary.
J. pisze…
Magda- myślę że masz absolutną rację :)))))

:*

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie