Przejdź do głównej zawartości

:)

myślę sobie ze trzeba mieć czasem w życiu odrobinę szczęścia :)

nasz wakacyjny spontaniczny wyjazd był absolutnie fantastyczny i nie wiem, jakie anioły czuwały nad nami, ale im dziekuję. W środę przed wyjazdem padło nam auto, elektryka, T. stwierdził, że pojedziemy, najwyżej laweta nas sciągnie (dobre OC i AC to podstawa:P). Lało i wiało przez pół sierpnia, wiec miałam obawy, czy wyjazd w góry ma sens... No i miejscówka. Znalazłam coś wolnego, ale nie do końca wiedziałam, co i czy fajne.
Cóż.
Auto dało radę na medal, pogoda była tak boska, że musiały anioły maczać w tym palce.. A miejsce... :))) Widok na góry, w tym na najwyższy szczyt w okolicy, Szczeliniec, hamaki na podwórku, pokoik wielkości naszego mieszkania, wyposażony całkowicie, czysty, ciepły ;) Włascicielem jak Mariusz, który parę lat temu przyjechał w tamte okolice z Częstochowy. To on układał nam plany wycieczek, doradzał, dawał przewodniki i pozyczał swoją nawigację ;) wieczorami palił ognisko, albo zapraszał do siebie na degustację czeskiego piwa :)
Udało nam się w tym króciutkim czasie zobaczyć Twierdzę Kłodzką, Telpickie i Adrszpaskie skalne miasta, Błędne Skały, zdobyć Szczeliniec, zwiedzić Wambierzyce i zobaczyć szopkę ;) oraz połazić po Kudowie Zdroju, a nawet załapać się na Festiwal Moniuszkowski ;)

Było bosko, nie pamiętam, kiedy mnie coś ostatnio tak zachwyciło :D


                          Czeskie Skalne Miasta (zrobiliśmy szlak niebieski, żółty i zielony, ok 10 godzin marszu):

                                                     Mała stacyjka w Adrsprachu, z której wracaliśmy do Teplic, cena biletu za 3 osoby 32K :)
oczywiście, ze zostawiłam pieniążek w tej bramce :)

Kudowa Zdrój

Komentarze

Doran pisze…
Cudnie, Cudnie, Cudnie😄 Takie wyjazdy, którym coś "zagraża",a to auto, a to kwatera, a to pogoda, najczęściej okazują się strzałem w dziesiątkę:)
Brombie pisze…
Lubię tamte okolice. Te skały bajkowe są, no nie?
fischerwoman pisze…
Pieknie! Już wiem, dlaczego mnie tam ciągnie :) Poprosze Cię o namiary na kwaterę, ok? :)
J. pisze…
:):)

proszę:
http://www.eholiday.pl/noclegi-eg1455-galeria.html#gal_tab_photo

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie