Przejdź do głównej zawartości

no to kończy się czerwiec

Dzieciąteczko otrzymało promocję do klasy drugiej, świadectwo z pogardą wyladowało w szufladzie z głośnym UFFF
jestę złą matką
gdyż umacniam w Dzieciąteczku niechęć do instytucji edukacyjnych oraz głęboką pogardę dla szkolnych dzialań pedagogicznych, które niczemu nie służą. No może tylko dobremu samopoczuciu ciała pedagogicznego, które coraz bardziej przypomina dryfującą donikąd amebę. W każdym razie nie ma kultu świadectwa, ani też wielkiego- och. Jest ulga, że przez dwa miesiące nie będzie indoktrynacji połączonej z dziwnymi zasadami i brakiem poszanowania dla potrzeb. 
Dziękuję :P
(gdyż nie rozwinę tematu, napomknę, że mam tu niedaleko szkołę demokratyczną, która w sumie kusi, ale nie przekonuje jednak do końca)

uff również zrobiłam ja, ponieważ do 7 lipca mam urlop, który niejako wymusza sytuacja, ale bardzo mnie to cieszy
bo w pracy już nie jest ok
w pracy jest bardzo nie ok, w sensie komfortu psychicznego i szacunku dla (kurna jakoś ostatnio zrobilam się łasa na szacunek:P)
wynegocjowałam- w związku z poszerzeniem spektrum obowiązków- podwyżkę, która w sumie mnie obraża więc strzeliłam focha i powiedziałam, że lepiej nie można mnie było zachęcić do szukania innej pracy. 200 zł netto nie jest dla mnie satysfakcjonujące. Ale wezmę, skoro walczyłam jak lwica ;)

poza tym, wkurzył był mnie wczoraj sąsiad z dolu, bo przylazł z wielkim ryjem oraz przekleństwami i zagroził T że zgłosi do administracji fakt prowadzenia przez mego męża zakładu stolarskiego w mieszkaniu. Cóż. Wiemy wszyscy, ze T żadnego zakładu nie prowadzi, a poszło o mnie ...
Bo ćwiczę codziennie, a że Chodakowska lubi poskakać ... Debil wali za każdym razem w sufit. Ja przepraszam, ale jestem u siebie, ćwiczęok. 19 i skakania jest może ok 1,5 minuty rozbite na 40 minut. Mam matę wyciszającą, grubą i skuteczną. Ale gościowi przeszkadza nawet to jak Luśka przebiegnie się po chacie w kapciach, juz wali w kaloryfery ... Więc proszę dziecko by chodziło w skarpetach. Obłęd. Boję się dziś ćwiczyć, bo nie wiem, co dziadkowi (jest między 60...a70...) strzeli do łba...

tak, powinnam napisać jeszcze coś.
że jest dobrze, że fantastycznie dogaduję się z dzieckiem, które jest takie fajne i inne niż ja
że lato
że słońce
wiecie
życie mimo wszystko nie jest przewidywalne
albo jest
na dwoje babka wróżyła

i tak bedzie, co ma być, z moim udziałem, lub bez

Komentarze

słodko-winna pisze…
Oj znam ja takowych sąsiadów, mojej sąsiadce dwa piętra niżej kapiąca woda z podanego kwiatka:)))
Ja też cieszę się na to wakacyjne odetchnięcie od ciał pedagogicznych wszelakich;)
Ściskam:*
J. pisze…
Słodka- bywają pewnie sensowne pedagogicznie ciała...ale akurat nie tu...:-(
A jak sobie z taka sąsiadka radzisz? Bo ja się troche przykuilam w sobie...
słodko-winna pisze…
Na początku byłam miła. Ale im bardziej byłam miła, tym bardziej ona była upierdliwa...
Oddałam sprawę w ręce syna. Ten ostatnio, gdy barabaniła domofonem, że jej kapie woda, to słuchał jej słuchał, aż wreszcie powiedział: jak pani kapie, to niech pani weźmie parasol!
Od tamtego razu mam spokój. Na razie;)
J. pisze…
genialne:-)
I jakie grzeczne;-)
Mój sąsiad to buc iprostak. Może nie miec parasola :-P
fischerwoman pisze…
A u nas było rodzinne zakończenie roku przedszkolnego - był mały prezent, pizza dla Młodzieży a dla nas makaron i lody i fakt, że nikt nigdzie się nie spieszył. Bartek zaczyna wakacje, nasz wspólny urlop dopiero za miesiąc, ale czekamy cierpliwie. A sąsiada przystopuj trochę, bo inaczej wejdzie Wam na głowę. I przytul do siebie te 200zł, zawsze to coś, pewnie gdybyś sie nie upomniała, to nikt obowiązków by Ci nie odebrał i do pensji sam z siebie nie dołożył :)
Wu pisze…
Podwyżka? Chyba kiedyś słyszałem to słowo... ;P :))
synafia pisze…
O masz, mój sąsiad z dołu mieszkam także u Was?

A w pracy - no kurcze, niedobrze :( Mam nadzieję, że się jednak wyprostuje.

Przytulam.

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie