Przejdź do głównej zawartości


długi weekend był faaajny ;)
nie tylko dlatego, że był długi, ale przede wszystkim dlatego, że wspólnie zrobiliśmy mnóstwo rzeczy
zwiedziliśmy Gniezno, katedrę i muzeum (Łucja nie odpuści żadnemu muzeum, wprost uwielbia łażenie po cichych salach pełnych eksponatów, wcale- zdawałoby się- nieinteresujących dla prawie ośmiolatki). Jeździliśmy na rolkach, przejechaliśmy prawie 30 km rowerami wczoraj (a dałoby się i więcej, gdyby nie okrutna pogoda). Odwiedziliśmy Brommbę i ze 3 stadniny koni ...
Nie odwiedzaliśmy sklepów za to ;)
Czytaliśmy, oglądaliśmy filmy i odpoczęliśmy.

Dziś natomiast upiekłam z Młodą 5 blach ciastek, a teraz robię zalewę octową do ryb. Ryb ci u nas dostatek... ;)) Ale łódka jeszcze czeka na lepszą pogodę. Jak tylko wiosna się rozkręci w ogóle nie będziemy przebywać w domu.

Póki co, jednak - przebywamy.
Im dłużej przebywamy- tym więcej mamy tematów do rozmów i rozmyślań. Nurtuje mnie nieustannie kwestia szkoły Łucji. Ale to tak delikatny temat, że nie umiem ogarnąć. Z jednej strony- wiem, że stawianie szkole wymagań to absurd, z drugiej- czuję niezgodę na bylejakość. Z jednej strony - moje dziecko naprawdę jest obeznane z literaturą, kulturą itp, z drugiej- społecznie musi się rozwijać i pracować nad sobą. Z jednej strony - promujemy wychowanie bez kar i nagród, z drugiej- Łucja wróciła we wtorek z uwagą w dzienniczku. Dodam, że uwaga ta nie zrobiła na niej najmniejszego wrażenia (już chyba na mnie zrobiła większe), ponieważ w jej klasie pani daje uwagi hojnie i za wszystko... A ponieważ wpisała uwagę nie wysłuchując obu stron, to uważam, że sama powinna dostać uwagę :P ...
I tak codziennie sobie rozmyslam i rozmawiam z Młodą. O jej lękach, troskach, układach z dzieciakami i zabawach i klubach i klikach ...Im więcej rozmawiamy, tym większy (jednak!!) rośnie we mnie spokój. Że może damy radę.. Ogarniemy.
Może.

Tymczasem zmykam do garów, życząc miłego popołudnia :)

Komentarze

L.B. Abigail pisze…
Ja chcę ciasteczka!!! :)
Ogarniecie na pewno, przecież obie mądre dziewczynki jesteście :D.
fischerwoman pisze…
Smacznie u Was :)i ogarniasz to wszystko, ogarniasz :)
synafia pisze…
Ogarniecie :) Będzie dobrze :)

A długi weekend piękny mieliście! Super :)

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie