Przejdź do głównej zawartości


"(...) życie to nie bar sałatkowy. Nie możemy wymienić talerza i nakladac wiele razy, konsekwencje naszych wyborów bywają nieodwołalne, nasza osobowość i charakter również. Jeśli ktoś mówi: "możesz zbudować siebie od nowa, to zależy tylko od ciebie" - kłamie. Nie przyjmuj optyki "mogę wszystko, zaplanuję życie i zapanuję nad nim". Proszę bardzo, jeśli chcesz, możesz być kowalem fragmentów swojego losu, ale nie kupuj wizji, że to zapewni ci szczęście. (...) Wizja wszechmożliwości jest wielkim fałszem. Nie da się zaplanować miłości, nie da się zabukować dzieci. Życie jest nieprzewidywalne. Pewne rzeczy nam się zdarzają i nie jesteśmy temu winni, ani nie jest to naszą zasługą..." 
fragment wywiadu z Tomaszem Stawiszyńskim "Pani", maj 2014

krótki ten wywiad, ale bardzo mi się spodobał, w ogóle, pan Stawiszyński to rozsądny gość. A ja lubię rozsądnych i nieafektowanych ludzi.

Czytając te słowa myślałam o Brommbie.

W ogóle- myślę o Was, Mała. Będzie dobrze :*:*

Komentarze

Anonimowy pisze…
tak. wlansie tak. to ciagle wmawianie kazdemu: mozesz wszystko jesli tylko zechcesz. jakby kazdy byl bogiem.
ide zobaczyc co u brommby.

lylowa
synafia pisze…
Tak. Bardzo mądre słowa.

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie