Przejdź do głównej zawartości

nie pamiętam


kiedy ostatnio miałam tyle pracy, co w tym tygodniu
zero przerw, zero litości
cyfry latają przed oczami, a góra papierów jest wyższa, niż ja

do tego wszystkiego dokładam przygody w szkole mej córki, które chciałabym móc zignorować, ale nie mogę. Nie miałam pojęcia, że szkołą to cos tak strasznego. Moja własna, 30 lat temu była zdecydowanie przyjaźniejsza. Dziś dziecko odmówiło wejścia do szkoły. A ja musiałam tłumaczyć, prosić, namawiać i, ostatecznie, obiecywać złote góry. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy i źle się z tym czuję. Pomysłów na rozwiązanie - brak. Mysli w głowie- tysiące.
Żeby dorzucic na koniec jakiś pozytyw - Łucja pierwszy raz od wypadku galopowała na ostatnich zajęciach. Dostała owacje :) Galopowała na dużym koniu, choć spadła z kuca. Ma w sobie dużo lęku jeszcze, ale jestem bardzo dumna, że się przełamała.
A ja (skoro o pozytywach) kupiłam sobie fajne buty. Zielone. I od dwóch dni nie mam czasu ich rozpakować !!
;P

Komentarze

L.B. Abigail pisze…
Kiedy zmieniłam synowi szkołę nastąpił u niego zwrot o 180 stopni... Niby wiedziałam, że z tamtą szkołą coś było nie tak, ale on niewiele mówił, nie chciał słyszeć o zmianach..., dopiero gdy skończył 6-ą klasę mogłam zmiany wprowadzić w czyn... To była bardzo dobra decyzja!...
L.B. Abigail pisze…
Coś się podwójnie komentarze wkleją... ;/
Urbi pisze…
Dla butów, i innych pocieszajek, zdecydowanie trzeba znaleźć czas. Tego Ci życzę.
fischerwoman pisze…
Kurcze, źle z tą szkołą- co w tym temacie robi wychowawczyni, pedagog czy dyrekcja. Macie jakąś pomoc, czy nie? A buty koniecznie załóż, przecież wiosna!
Mama Maminka pisze…
Myślę, że jest głębszy problem, i nie chodzi wcale o naukę

Emma Ernst pisze…
Niepokojąca ta jej niechęć do szkoły, ale to już wiesz dawno.
Anonimowy pisze…
pewnie juz to pytanie padalo tu wielokrotnie, ale jakos mi umknelo. czy jest mozliwosc zmiany szkoly? odetchnelybyscie obie.
czasami to jest jak zaklety krag.
lylowa
synafia pisze…
Maila Ci wysłałam, J. Jeśli znajdziesz czas, to daj znać.

Myślę o Was.

Ścisk, ścisk.
atram pisze…
nie wiem do końca o co ze szkołą chodzi?
z resztą mam podobnie, nie mam czasu po tyłku się podrapać.

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie