Przejdź do głównej zawartości

znalezione :)

...

Kiedyś nauczysz się dostrzegać subtelną różnicę między trzymaniem się za ręce, a połączeniem dusz. I dowiesz się, że miłość to nie tylko pożądanie, a przebywanie w czyimś towarzystwie nie oznacza bezpieczeństwa. I zaczniesz zdawać sobie sprawę, że pocałunki nie są przypieczętowaniem umowy na całe życie, a prezenty nie są obietnicami.

A potem zaczniesz akceptować swoje porażki i znosić je z podniesioną głową, otwartymi oczami i wdziękiem osoby dorosłej, a nie żalem i gniewem dziecka.

 Veronica A.Shoffstall 

Komentarze

Ruda Dama pisze…
zapierające dech w piersiach znalezisko :)
J. pisze…
Ruda Damo- też tak stwierdziłam :)

ostatnio muszę sobie przypominac, żebym nie zachowywała się jak rozkapryszona panna ;))
Właściwie co może być więcej od dwóch samotności, które się stykają na powierzchni? I na tym styku się dzieją cuda. I przez te cuda się wydaje, że nie ma już dwóch odrębnych samotności.
J. pisze…
ach Magdo, jak ładnie to powiedziałaś

tylko że ja zawsze mam poczucie odrębności i samotności. Bardzo duże.
Ja też, bardzo. Dlatego tak napisałam.
synafia pisze…
Piękne :)
Emma Ernst pisze…
Ech, to ja trzecia jestem w tej odrębności, ale coraz bardziej ją lubię. Co wcale nie znaczy, że nie lubię tego stykania, o którym pisze Magda :) Bo to są te chwile połączenia dusz, dla których warto podejmować ryzyko kochania.
J. pisze…
Emmo- to jest pewnie wszystko prawda i ładnie napisana:-)
Ale ja, widzisz, upieram się, ze niektórzy (być może tylko jednoosobowa grupa której jestem reprezentantem :-P) nie mogą podejmować tego ryzyka. Koszty są zbyt wielkie. Nie udało mi się w życiu kochać z wzajemnością a akurat w miłości wzajemność jest dość istotna :-). Kochałam wiec za dwoje.

I skończyłam się. Więcej nie umiem. Nie chcę. Nie uniose.
Anonimowy pisze…
roznica miedzy trzymaniem sie za rece a splotem dusz nie jest subtelna. jest olbrzymia.:-)
piszesz: "I skończyłam się. Więcej nie umiem" a ja mysle, ze jeszcze sie zdziwisz jak umiesz i uniesiesz...

lylowa

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie