Przejdź do głównej zawartości

nieśmiało :)

(..)
Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia.
Ani też nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa.
Przyjmij spokojnie co Ci lata doradzają z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości. (...)
Max Ehrmann


ten kawałek Dezyderaty zawsze powoduje uśmiech na mojej twarzy :) "z wdziękiem" postanowiłam wyrzec się TYCH spraw i, zdaje się, wychodzi mi to tylko na dobre. A na pewno wyszlo na plus mojej figurze. I zdrowiu.

Ale po kolei.
Uwielbiam hasło Chodakowskiej- samo się nie zrobi ! :))
Otóż nie zrobi.
Samo się nie uporządkuje, nie ogarnie, no i nie poćwiczy. Zaczęłam w sierpniu. Najpierw wygląd, potem głowa, taka kolejność mi się ułożyła. Taką przyjęłam. Z głową było trudniej, bo jestem wyjątkowo upartą oślicą. Ale dało się.
Po prostu codziennie od początku tłumaczyłam sobie jak dziecku, dokąd idę i co mi szkodzi. No i chyba skumałam.

W końcu, po katorżniczej pracy, nocach pełnych łez i innych ekscesów, doszłam tu, gdzie jestem. Gdzie wyrzekłam się i gdzie, z całkowitą zgodą na siebie, dziękuję losowi, że dał mi tamtego mężczyznę, dzięki któremu ja odnalazłam siebie.
Czy teraz będzie choć trochę z górki ?
Tego nie wiem.
Nie mam pojęcia.
Ale jeśli sama sobie nie będę rzucać kłód pod nogi, to jest szansa, że pomaszeruję w równym tempie i usmiechnę się do świata.

a właśnie- zaczęłam się uśmiechać, trochę... proszę, urocza, nieco podkręcona samojebka, w celu poglądowym :PKomentarze

broszki pisze…
Uśmiech jest przede wszystkim w oczach - zawsze to mówię ;-) Pięknie!
Julia K pisze…
Uroczo :-*
słodko-winna pisze…
To niesamowite widzieć pogodę w oczach i w poście wyczytać zgodę na Ciebie na przyszłość. Na nowe, bez grzebania na śmietniku przeszłości :)))
Alcydło Kr. pisze…
I pięknie jest! Cieszę się bardzo:-)
ml pisze…
Nieśmiało, ale cały czas do przodu. Będzie dobrze :) życie tak już jest ułożone, że po strasznych dniach przychodzą szczęśliwe. Jestem tego pewien :)P.S. ślicznie wyglądasz i z uśmiechem Ci do twarzy :)
fischerwoman pisze…
Widać harmonię :)
J. pisze…
tyle miłych słów, ze se pomilczę ;))

i podziękuję :D
Czyli nie zmarnowało się :)
L.B. Abigail pisze…
O! Jaki śliczny uśmiech :D...
Tak, teraz już będzie... inaczej ;P
Urbi pisze…
Cóż za dystans, samojebka miast sweet foci ;) Padłam. Wyglądasz pogodnie, gratuluje przepędzenia chmur z własnego nieboskłonu ;)

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie