Przejdź do głównej zawartości

małe przyjemności


ponieważ już postanowiłam zrobić przerwę w samoudręczaniu, to trzeba jakoś zagospodarować czas i myśli ;)

Zatem otworzyło się przede mną niebo przyjemności i radości, nic tylko brać :). Oczywiście byloby pięknie mieć takie niebo na wyciągnięcie ręki, więc postanowiłam być sama dobra dla siebie ;)

uwielbiam sobotnie poranki, kiedy wreszcie mam czas przygotować sobie ulubioną kawę w mojej łaciatej kawiarce. Dobrze palona, aromatyczna kawa, trochę mleka i wysoka piana, którą zawsze usiłuje pożreć mi moje dziecko ;)
Lubię też ogarnąć szybko mieszkanie i wyjść na spacer z Łucją, zwłaszcza gdy jest tak pięknie jak dziś, a Młodej nie zamyka sie buzia. I gdy spotykamy sąsiadów, gadamy, umawiamy się. To miłe.

A wczoraj, w ramach znudzenia własnym wizerunkiem nagle i spontanicznie pofarbowalam włosy. Cale życie chciałam mieć kasztanowy odcień i kombinowałam z róznym kasztanami, aż zrezygnowałam, bo nie udało się osiągnąć efektu. I wzięłam wczoraj kolor złocisty ciemny brąz... I cóż ... No porudziałam nieco. W kierunku kasztana ;) Takie jasne mam teraz włosy... :P Oczywiście jestem zadowolona, bo jak mawiał Lem - "bądź dobrej myśli, bo po co być złej" :P Więc jestem dobrej myśli, że trochę się zmyje ten kolor, a zaraz i tak mam wizytę u fryzjera ;)) A poza tym przy tej długości włosów mogę zrobić wszystko i tak po pół roku już nic nie widać :D

A wracając do przyjemności, obejrzałam uroczy film pod banalnym tytułem "Czas na miłość". Historia miłosna jest taka sobie, zwyczajna, bo to bardziej film o radości życia. O tym, że pewne rzeczy są nieuchronne i nie zmienimy ich, choćbyśmy mieli możliwość przeżyć je po 5 razy :) Życie jest piękne, jeśli chce się je takim widzieć. Cóż. Arcydziełem bym tego filmu nie nazwała, ale świetną rozrywką na pewno. I genialnie jest zagrany, choć Rachel McAdams na początku ciągle kojarzyla mi się z "Pamiętnikiem" :)))

 A teraz schodzę z niebiańskiej chmurki i idę robić gulasz. 
Słuchając do niego mojego ulubionego marudzącego głosu....
i radosnej piosenki :))


Komentarze

Mama Maminka pisze…
..."zrobiłam przerwę w samoudręczaniu"
Ha! To tak jak ja!
Usłyszałam ostatnio,m od bardzo bliskiej mi osoby, takie zdanie:" przestań robić z siebie męczennicę". Najpierw bardzo mnie to ubodło, a potem skłoniło do refleksji i...zmiany nastawienia do tej cholernej rzeczywistości :)))

ml pisze…
w myśli Stasia Lema się zakochałem :)
Julia K pisze…
Bądź więc dobrej myśli :*
J. pisze…
Mamo Maminka- nastawienie to podstawa, prawda ? A rzeczywistośc da radę ;))

Marku - ja też, jest urocza w swej prostocie :)

Julko- ależ jestem :*
fischerwoman pisze…
Mądrze powiedziane przez Lema, tylko żeby to było takie łatwe i do zastosowania w każdej sytuacji :) Jestem ciekawa Twoich włosów Rudzielcu :)

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie