Przejdź do głównej zawartości

tempo

lubię, kiedy życie ma tempo, pulsuje i przyspiesza

mam ostatnio fazę na sprzątanie, zawsze byłam pedantyczna, ale teraz przechodzę samą siebie. Czyżby starość ?:P W sobotę weszłam do pokoju Łucji i sprzątnęłyśmy razem wszystko. Każdą szafeczkę, szufladę, papierek, figurkę... Młoda ma irytujacą obsesję zbieractwa... Kupiłam w Castoramie pudła i spakowałyśmy wszystkie rysunki, karteluszki, skarby i cenne śmieciuszki. Kilka kilogramów makulatury odłozyłyśmy. Potem wyciągnęłam worek, który Łucja przyniosła ze szkoły. Worek na ubrania, które bedzie można oddać uboższym. Bez sentymentów przeleciałam wszystkie szafy. Jeden worek nie wystarczył... Prócz porządku mam teraz w szafach luzy :) Ale nie zamierzam tego zmieniać. Nadmiar mnie męczy. 
 W sobotę zabraliśmy się też za zalegle prace domowe, szpachlowanie dziur, przemalowanie niektórych miejsc, gruntowne sprzątanie łazienki ... :)) Naprawdę nie ma co robić w chacie, taki mam porządek :)

W niedzielę długi spacer, potem wywaliłam T z Modą do kina na Ryśka Lwie Serce i zabrałam się za Skalpel Wyzwanie Chodakowskiej. Nie wiem. Ćwiczę od sierpnia 6 razy w tygodniu. Płyta wydaje mi sie mało dynamiczna, aczkolwiek jest moment, w którym nie mogę utrzymać pozycji :) Jeden jedyny. Poza tym- średnio. Zostanę przy sześciominutówkach, które, prócz efektów, zapewniają odrobinę potu ;)
 Dziś moja niebieska chmurka przeszła przegląd (brak światła przy tablicy rejestracyjnej..:P). A potem pojechałam po Młodą do stajni, gdzie zziębnięta, ale szczęśliwa szalała na hali na swojej ukochanej Baśce.

 A teraz idę otulić się kocem i napić wina.
Wasze zdrowie.

Komentarze

Julia K pisze…
potowarzyszę :)
Twoje zdrowie!
J. pisze…
Ach dzięki Piękny Rudzielcu :*
Julia K pisze…
Ach dzięki śliczna Iskierko :*
Mama Maminka pisze…
Lubię to :)) ....nic mnie tak dobrze nie nastraja, jak porządki....chyba jakaś zboczona jestem :)))
fischerwoman pisze…
Ty po prostu dobrze się czujesz w czystym i uporządkowanym domu :) Ja też tak mam. Mam również wrażenie,że utrzymanie porządku w domu, sprzątanie to jedyna moja rzecz w życiu nad którą panuję w 100%, wszystkiego innego nie da się opanować w takim stopniu jakbym tego chciała :) Buziaczki!
Kaatje pisze…
ja lubie miec porzadek, ale tak jak bym chciala, nie da rady, bo tylko to bym musiala robic. lubie zagladac do kazdej dziury i miejsc trudno dostepnych, na przyklad za szafami, albo kaloryferami.
Emma Ernst pisze…

Ja robię wszystko, żeby nie przyspieszać, a Ty lubisz szybko.
Szalona kobieta :))
J. pisze…
Emmo- u mnie naprawdę NIC sie nie wydarza, jaram się sprzątaniem .. Jakie szybko ?? Ślimak by dogonił taka akcję ;)

Kaatje- to już jest czepialstwo, a nie umiłowanie porządku :P

Fischer -hahahah, też tak mam !!:*
synafia pisze…
Ach dzięki! I Twoje! (ale roiboosem ;) )

Popularne posty z tego bloga

widzę w sobie starość
w swojej twarzy widzę następstwa wszystkich decyzji, które podjęłam
nieuchronność i brak ratunku
inaczej nie mogłam postąpic
człowiek nie jest kowalem swego losu, wykuć może tylko cząstkę z tego, co umie, co obejmie sercem lub rozumem

dopiero teraz, dziś, od niedawna, widzę siebie we wszystkim, a nie widzę sobą

życie mnie kompletnie nie bawi, ale szanuję fakt, że je mam

a potem

"To było wszystko. Albo raczej nie wszystko, bo nigdy nic nie jest pełne, wykończone;nie sam cios przecież sprawia nam cierpienie, lecz te rozwlekłe, ciągnące się później następstwa ciosu, te śmieci, które się po nim walają i które trzeba uprzątać, wymiatać z progów rozpaczy. ”

— William Faulkner
ta miłość była wyborem głupim, złym, nieodpowiednim, ale wyborem
pamiętam ten dzień w styczniu 2012 roku, w którym podjęłam decyzję świadomość błędu przyszła nieco później, jeszcze później wymiatałam z progów rozpaczy swoje złudzenia i nadzieje.
od dłuższego czasu nie umiemy już ze sobą rozmawiać, od nieco krótszego nie utrzymujemy kontaktu. Trzeba było kilku miesięcy i tytanicznej pracy nad sobą, żeby to w sobie ułożyć, może nie zrozumieć, bo nie ma wytłumaczenia. Ale poskładać, posprzątać.
wszyscy (świadomi i mimowolni) świadkowie tej historii odetchnęli z ulgą
życie toczy się dalej, bo przecież nie mogłoby stać sie inaczej w międzyczasie wydarzyło się wszystko to, co musiało się wydarz…

o nieodnalezieniu

zaczęło się o 7.40, wyszłam na parking do auta, a auta nie było zatem poszukałam na kolejnym parkingu i jeszcze jednym... aż T podsunąl mi myśl, że przecież niekoniecznie ja parkowalam ostatnio, bo to on był u wulkanizatora, także ostatecznie "kochanie skręć w lewo koło przedszkola, potem w prawo i na 12.30 masz swoje auto"
potem nie odnalazłam się w pracy, ani na kursie pierwszej pomocy, który uswiadomil mi, że jednak boję się za mało i za rzadko a potem to już pogubilam się po całości, bo czemu nie, prawda?
czasem mam wrażenie, ze jeszcze chwila, a już kompletnie się nigdzie nie znajdę w żadnej czasoprzestrzeni ani równoleglej rzeczywistości prostopadlej chyba też nie